Полная версия сайта Житомир Новости
 Винница Online
 / 

Зворушливі знімки. У Вінниці для 90-річних бабусь влаштували фотосесію

Зворушливі знімки. У Вінниці для 90-річних бабусь влаштували фотосесію

 28 грудня у Вінниці відкрилася фотовиставка «Літні memo 90+. Хмельницьке шосе 25». У виставковій залі арт-галереї «ХХI» представлено 17 чорно-білих фотографій жінок, яким більше 90 років. Всі вони проживають в обласному пансіонаті для людей похилого віку.

Організатор виставки та засновниця проекту «Мистецькі експедиції» Людмила Гарарук зазначила, що найстарша учасниця проекту 96-річна вінничанка.

«В пансіонаті для літніх людей, що по вулиці Хмельницьке шосе, 25 ми проводили бесіду. В цей час талановитий фотограф Сергій Олійник «ловив» емоції жінок. Єдина умова кастингу була це вік, має бути 90 років і більше. Ці люди хочуть спілкуватися, вони потребують більшої уваги.

Це вже другий проект, попередньо ми фотографували сільських жінок, яким більше 90 років. Планую цей проект розширити по області, потім і по Україні», - каже організатор виставки.

 

Вінницький фотограф Сергій Олійник розповів, що процес зйомки зайняв 2 години, було зроблено близько 700 фотографій, з них вибрали 17 найкращих знімків.

«Коли все добре відчуваю себе на менше ніж 80 років. Люди дивляться на фото і кажуть я гарна, а я собі на фото не дуже подобаюся. Я погано бачу, але я щаслива що ще ходжу. У Вінниці працювала лікарем в реанімації, а тепер від безвихіддя тут», - каже вінничанка Тамара (Мера) Суходоєва, якій майже 90 років.

 

«На фото я не схожа на себе… Я все життя працювала в колгоспі, тяжко робила. А тут в пансіонаті є багато часу, годують, купають, відпочиваємо… Раніше в колгоспі не мала хвилини часу, щоб присісти і шматка хліба з’їсти, а зараз добре… », - розповідає 96-річна Ганна Добровольська, яка в пансіонаті живе близько 10 років.

 

«Я народилася в 1928 році у Вінниці. 15 років я працювала на меблевій фабриці, 20 років на залізобетонному заводі. А зараз вже 17 років живу в пансіонаті. На фото дуже гарно вийшла, мені приємно було спілкуватися з новими людьми», - згадує Валентина Дідковська.

 

 

 

 

 

 

Вінниця.info

  Материалы по теме