Полная версия сайта Житомир Новости
 Винница Online
 / 

Як вінничанам обрати якісне та корисне морозиво. Поради фахівців

Як вінничанам обрати якісне та корисне морозиво. Поради фахівців

 У літню спеку морозиво користується попитом у вінничан. На сьогоднішній день виробники пропонують безліч варіантів цього продукту: з наповнювачами та топінгами на будь-який смак, різноманітних форм та кольорів...

Як серед великого розмаїття пропозицій зробити правильний вибір та придбати якісний продукт та на що варто звернути увагу, роз’яснили фахівці Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Насамперед слід звернути увагу на упаковку та форму морозива: упаковка має бути герметичною та без пошкоджень, а сам продукт правильної форми (змінена форма говорить про те, що морозиво тануло, а значить – зіпсоване).

На етикетці обов'язково має бути вказана наступна інформація: фізична адреса виробника, назва продукту, склад, харчова та енергетична цінність, термін придатності та умови зберігання, вага, відповідне маркування.

Варто обирати морозиво, яке не містить у складі штучних стабілізаторів, барвників, а також рослинних жирів.

Аби придбати якісну продукцію, варто уникати позначки ТУ (технічні умови), адже вона говорить про те, що морозиво вироблено за індивідуальною рецептурою, а вона не завжди проходить всі контролі якості.

Звертайте увагу на ДСТУ. Для морозива є три стандарти: 4733, 4734 та 4735.

4733 - найсмачніше та найбільш натуральне морозиво, адже до його складу заборонено додавати рослинні жири. Воно густе, має жовтуватий колір.

4734 - морозиво плодово-ягідне, щербет, заморожений лід. В такому морозиві молоко замінюють на воду або цукровий сироп.

4735 - морозиво, в яке додають пальмову та кокосову олії. Смак такого морозива менш насичений, воно швидко тане.

Вiнниця.info