Полная версия сайта Житомир Новости
 Винница Online
 / 

Вінничанам пояснили, чому на деякі виклики замість швидкої допомоги приїжджає лікар

Вінничанам пояснили, чому на деякі виклики замість швидкої допомоги приїжджає лікар

 Нова медична реформа передбачає ряд змін, що стосуватимуться як оплати роботи лікарів, так і форми їх співпраці з пацієнтами. Нововведення відбудуться і в методиці виїздів швидкої медичної допомоги. Вже сьогодні частину викликів перенаправляють на центри первинної медико-санітарної допомоги. І до хворого впродовж години приїжджає лікар.

За словами керівника департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмили Грабович, це дозволяє надати екстрену допомогу тим, хто дійсно цього потребує.

«Ми розпочали таку практику ще раніше. До 40% випадків вдень (з 8 ранку до 8 вечора) передавалися на невідкладну допомогу (центри первинної медико-санітарної допомоги). Є безліч людей з хронічними захворюваннями, то вони за добу можуть викликати машину екстреної допомоги 5-6 разів. При чому абсолютно необґрунтовано. І в цей же час хтось з нас чекає на машину екстреної допомоги, бо у родича інфаркт-інсульт. Скажіть, де взяти швидких допомог на всіх…», - говорить посадовець.

Разом з тим вона додає, що сьогодні немає чіткого переліку, які виклики належать до екстреної, а які до невідкладної медичної допомоги. Виключно «екстрена» працює з 8 години вечора до 8 години ранку.

Під час сезонних загострень (грипу, ГРВІ), серед вінничан все частішої стає практика консультацій по телефону.

«20% викликів – уже консультативні. Медики по телефону радять, яку краще випити таблетку. Можуть, зв’язатися через годину, аби перевірити стан хворого. Пацієнти вже нормально на це реагують», - зазначає Людмила Грабович.

Сьогодні в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун наголошує, що до викликів «екстренки» належать тільки політравми (наприклад, при ДТП), інфаркт, інсульт. Однак Грабович запевняє, що це зовсім не так – «швидка» також виїздить і при високій температурі. 

Вінниця.info

  Материалы по теме