Полная версия сайта Житомир Новости
 Винница Online
 / 

Вінничан просять утриматись від протиправних дій на релігійному грунті

Вінничан просять утриматись від протиправних дій на релігійному грунті

14 грудня на черговому засіданні Ради оборони Вінницької області було розглянуто питання про те, що деякі ЗМІ розповсюджують неперевірену, недостовірну інформацію, яка стосується процесів створення помісної церкви в Україні. Вона може дестабілізувати ситуацію.

Враховуючи те, що на території Вінницької області діє правовий режим воєнного стану, застерігаємо громадян від будь-яких протиправних дій на релігійному підґрунті.

Слід зазначити, що частина храмів, зокрема будівля Спасо-Преображенського Кафедрального собору, знаходиться саме у державній власності. Храми передані релігійним громадам, як юридичним особам, в управління, а земля – у постійне користування. Намагання інших осіб заявити про свої права на об’єкти, всупереч діючих правових норм, можуть розцінюватися як порушення законодавства України.

Як відомо, 15 грудня в Києві відбудеться об’єднавчий Собор православних церков України. Собор має проголосити створення Автокефальної помісної церкви в Україні, затвердить її статут та обере предстоятеля.

Українська церква Київського патріархату й Українська автокефальна православна церква делегують на нього архієреїв, Єпископат Української православної церкви Московського патріархату заборонив своїм архієреям йти на це зібрання.

Нагадаємо Митрополит Вінницький і Барський Симеон висловив свою позицію щодо рішення УПЦ МП.

Вiнниця.info

  Материалы по теме