Полная версия сайта Житомир Новости
 Винница Online
 / 

Великий годинник, оновлений фонтан і лавки – у Вінниці повторно провели тендер на реконструкцію Майдану Небесної Сотні

Великий годинник, оновлений фонтан і лавки – у Вінниці повторно провели тендер на реконструкцію Майдану Небесної Сотні

 Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради оголосив повторний тендер на реконструкцію Майдану Небесної Сотні. Перші торги не відбулися тому, що для участі в них надійшло менше двох пропозицій.

Цього разу заявки надіслали два підприємства – ПП «Велес+» і ПП «АКТИВ-СТРОЙ». Переможцем став саме другий претендент, виставивши суму 22 мільйони 960 тисяч гривень. Це на 40 тисяч менше очікуваної вартості. Наразі департамент заявив про намір укласти угоду з ПП «АКТИВ-СТРОЙ».

Згідно тендерної документації, роботи мають розпочати вже у жовтні цього року, триватимуть також у листопаді. У 2019-го їх відновлять у квітні. Оновлену площу вінничанам планують презентувати у вересні.

Головною родзинкою Майдану Небесної Сотні стане електронний годинник.

Реконструкція передбачає:

встановлення постаменту і скульптурної композиції (годинника) ремонт фонтану заміну опор контактної мережі тролейбуса реконструкцію зовнішнього освітлення з встановленням паркових ліхтарів; розширення тролейбусної зупинки; встановлення нових лавок та урн; оновлення газон і висадку самшиту; заміну плитки.

Як відомо, Майдан Небесної Сотні отримав свою назву після подій Революції Гідності. Раніше площа називалась Театральна, а вінничани називали це місце «На Парижі». Саме там колись був годинник, біля якого призначали місце зустрічей. Після Революції Гідності площа змінила не лише назву, а й наповнилась іншим змістом. ЇЇ асоціюють вже не з романтичними побаченнями, а з подіями революції та війни. На цьому майдані збирались перші акції протесту проти режиму Януковича. Пізніше з Майдану в останній путь проводжали Героя Небесної Сотні Максима Шимка. Там прощались із загиблими при обороні Донецького аеропорту бійцями 95-ї бригади.

В лютому цього року на площі встановили меморіал в пам'ять загиблим Героям - Дерево Свободи, біля якого згодом облаштували інформаційну табличку. Саму ж площу ще не реконструювали.

Вiнниця.info

  Материалы по теме