Полная версия сайта Житомир Новости
 Винница Online
 / 

У Вінниці відкривають музей фотоапаратів. Серед експонатів є раритет від родини засновника Pianобой

У Вінниці відкривають музей фотоапаратів. Серед експонатів є раритет від родини засновника Pianобой

Вінничанин Андрій Карпович незабаром відкриє у Вінниці першу кав’ярню-музей історії фотоапаратів. Унікальний заклад вже почав працювати у тестовому режимі. Вiнниця.info стала першим відвідувачем.

Приміщення відомої «Пельменної», яке раніше розташовувалася на вулиці Соборна у Вінниці,  нині не впізнати. Оригінальний дизайн з старовинними фотоапаратами тут з’явився зовсім нещодавно.

«Півроку тому взявся робити капітальний ремонт. Все, що можна тепер тут побачити, робив я власноруч. Дизайн також, мій, авторський», - розповідає Андрій Карпович, запрошує до своєї кав’ярні–музею історії фотоапаратів.

Андрій – колекціонер раритетних фотоапаратів. Збирає їх кілька десятирічь. Коли почав робити ремонт  власні квартирі, експонати не було куди ставити. Шукав приміщення для зберігання. Знайомі порадили відкрити власний музей, аби ознайомитись з історією фото змогли вінничани та гості міста.

«Підшукав для оренди вільне приміщення у центрі Вінниці. Воно було у жахливому стані. Кілька місяців прожив у пилюці, бо замінював тут все. Первозданними залишив лише дві частини стіни, які були тут від початку забудови. Вона дореволюційна. Ще плитку на підлозі. Як символ «радянщини». Її клали ще за часів колишньої  їдальні «Пельменна». Роботи було стільки, інколи  просто опускалися руки. Хотілося залишити ідею з відкриттям музею. Адже, практично все робив сам. Інколи допомагали знайомі. Тепер можу заявити, що у ремонтно-будівельних справах тепер вмію робити все. І навіть, відновлювати старі меблі. Створювати псевдо-каміни з ДСП», - посміхається Андрій.   

 

У музеї Карпович вже встиг виставити перші експонати. Також встановив кавовий апарат. Гостям музею, під час екскурсу запропонують гарячі та прохолодні напої. Для перепочинку є перші два столики.

«Аби вміти робити смачну та запашну каву, спеціально запросив в гості знайомого бариста. Той навчить мене деяким секретам», - зауважує Андрій.

Карпович ще не встиг виставити всю свою колекцію на полиці музею.

«Розставлю їх на спеціальні полиці біля частини стіни із старовинними цеглинами. Частина колекції нині знаходиться на реконструкції.  Окреме місце буде займати ретро-телевізор «Рекорд». Його мені подарувала родина співака Дмитра Шурова, якого знають, як  Pianобой. Вони мої шкільні друзі. Коли почули, що планую відкривати музей, вирішили долучитися. Що цікаво, цей телевізор був задіяний в одному з його відео», - зауважує Андрій.

Вирішується питання про візити повної родини Шурових на відкриття кав’ярні-музею.

«У свою ж чергу пропоную всім бажаючим приєднатися до цієї події. Сподіваюся, буде цікаво. Думаю, особливо фотографам діючим та початківцям. Можливо, не омине нас і мер Вінниці Сергій Моргунов. Наскільки відомо, він історик», - підкреслив Карпович.

Андрій Карпович також розпочав ретроспективу старовинних фото з власної колекції.

«Якщо у когось виявиться бажання поповнити колекцію музею екземплярами, навряд зможу відмовити», - зауважив колекціонер.  

Точна дата офіційного відкриття кав’ярні-музею фотографії уточняється.

Вiнниця.info

  Материалы по теме