Полная версия сайта Житомир Новости
 Винница Online
 / 

У Вінниці в центрі онкології створили мамологічне відділення, для якого хочуть будувати новий корпус

У Вінниці в центрі онкології створили мамологічне відділення, для якого хочуть будувати новий корпус

У новому Подільському регіональному центрі онкології (нова назва Вінницького онкодиспансеру) створено мамологічне відділення на 20 ліжок. Воно прийматиме пацієнтів вже з березня 2018-го: спочатку у хірургічному корпусі, згодом – у новому, будівництво якого планують розпочати найближчим часом.

Про це написав у «Фейсбук» головний лікар медичного закладу Володимир Шамрай.

«Рак молочної залози одне із найбільш актуальних питань в онкології. Ключовим питанням покращення результатів лікування недуги є впровадження в клінічну практику сучасних методик і технологій. Я переконаний, що це можливо за умов, якщо є окреме відділення, команда якого працюватиме і розвиватиме конкретний напрямок надання меддопомоги онкохворим. Починаючи від вчасної діагностики, лікування і,що не менш важливо,реабілітації жінок, яким діагностовано рак молочної залози. Перед колективом, який прийде працювати у мамологічне відділення,можна буде ставити завдання і питати за результати. Впевнений, що позитивні зміни не заставлять довго чекати на себе.

Нове мамологічне відділення спочатку функціонуватиме у хірургічному корпусі. Згодом вже злагоджений колектив із своїми здобутками та напрацюваннями переїде у новозбудований корпус, зводити який, маю надію,розпочнемо найближчим часом», - каже Володимир Шамрай.

У Вінницькій області щороку в середньому діагноз рак молочної залози дізнаються 550 вінничанок. На обліку в області перебуває 5937 хворих на цю онкопатологію, а це 14,1% від усіх хворих, які знаходяться в обласному канцер-реєстрі. За статистичними даними близько 40 відсотків жінок звертаються до лікаря занадто пізно. В Україні рак молочної залози першої та другої стадії діагностується в 75% випадків, на Вінниччині ситуація краща, хворобу на такому етапі діагностують у 95%.

У мамологічному відділенні з'явиться більше сприятливих умов для розвитку такого напрямку, як онкопластична хірургія. Адже проведення реконструктивних операцій молочної залози, що є важливим аспектом реабілітації жінок.

Володимир Шамрай також зазначає, що мамологічне відділення створене відповідно до наказу департаменту охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації № 993 від 2014 року.

Нагадаємо, що 20 грудня депутати вінницької обласної ради перейменували Вінницький обласний онкологічний диспансер у Подільський регіональний центр онкології та затвердили статут закладу.

У квітні у Вінницькому обласному клінічному онкодиспансері після реконструкції відкрили гінекологічне відділення. Ремонт провели за 7 місяців, витратили 5,9 млн. гривень. у жовтні – отримали в подарунок портативний УЗД апарат.

Вiнниця.info

  Материалы по теме