Полная версия сайта Житомир Новости
 Винница Online
 / 

У Вінниці 141 ОСББ приватизували прибудинкову територію

У Вінниці 141 ОСББ приватизували прибудинкову територію

 Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку - на сьогодні  це найкращий механізм по утриманню та обслуговуванню власного будинку. Мешканці самі приймають рішення та є повноправними господарями своєї спільної власності. За умови створення ОСББ отримують ряд переваг, серед яких і можливість обирати надавачів послуг.

Про це повідомляє прес-службa Вінницької міської рaди.

На початок лютого цього року у Вінниці зареєстрована 479 ОСББ, до складу яких входить 511 багатоквартирних будинків. Це 24,8% від загального багатоквартирного житлового фонду міста. А до 10 червня усі будинки мають визначитися із формою правління, або ж створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Це відбувається в рамках реформи житлово-комунального господарства

«Коли створюється об’єднання співвласників багатоквартирного будинку мешканці отримують безліч переваг. Основними з них є можливість обирати надавачів послуг, контролювати використання коштів, що сплачуються на утримання будинку та прибудинкової території, та якість виконаних робіт. Є можливість самостійного формування кошторису та тарифу на утримання будинку. Також можна отримати безкоштовно капітальний ремонт одного конструктивного елементу будинку за рахунок коштів  міського бюджету та є можливість приватизувати прибудинкову територію. Цим скористалися вже 141 ОСББ. Крім того, всі співвласники ОСББ міста Вінниця і надалі використовують своє право на отримання пільг та субсидій», - розповів начальник відділу по розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків міської ради Ігор Іванов.

Однією із важливих переваг ОСББ є те, що співвласники самі, на загальних зборах, вирішують питання щодо проведення ремонтних робіт в будинку та благоустрою прибудинкової території. Ще одним позитивом є можливість участі у державних та місцевих програмах енергозбереження та отримання відшкодування вартості матеріалів, обладнання, чи послуг, що придбані за кредитні кошти.

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку мають можливість комерційного використання спільної власності, дохід від якого йтиме виключно на потреби ОСББ. Зокрема, вони можуть здавати в оренду нежитлові приміщення, а отримані кошти направляти на утримання будинку. Варто зазначити, що ОСББ – не прибуткова організація.

За безкоштовною консультацією щодо створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку можна звернутися до «Ресурсного центру підтримки ОСББ» за адресою: вул. Келецька, 65; тел. 51-33-51.

Вiнниця.info