Полная версия сайта Житомир Новости
 Винница Online
 / 

У центрі Вінниці відкрили новий музей, під яким виявили підземні ходи. Фото

У центрі Вінниці відкрили новий музей, під яким виявили підземні ходи. Фото

14 лютого у Вінниці офіційно відкрили унікальну для міста кав’ярню-музей фотоапаратів «Монокль». Урочистість присвятили до Дня закоханих. Приміщення зсередини прикрасили сердечками. Каву подавали у символічних стаканчиках. Власника закладу вітали квітами та елітним вином.

«Цього моменту я чекав понад рік. Ідея з відкриттям подібного закладу стала зовсім спонтанною. Не перший десяток років збираю фотоапарати. Від старовинних до останніх з плівкових. Цифрові, ні. Поки це для мене нецікаво. Експонати знаходжу зазвичай на блошиних ринках по Україні та Європі. Інколи щось підшукую в інтернеті. За ці роки зібралася серйозна колекція, яка спочатку просто прикрашала мій дім. Потім стала такою великою, що у квартирі не поміщалася. Я ще й затіяв там ремонт. Для того, щоб не пошкодити фотоапарати, серед знайомих розпитував, чи не мають вільного приміщення, аби я зміг тимчасово потримати там апарати. І хтось запропонував відкрити музей. Аби не лише мої знайомі могли бачити на власні очі, як розвивалася історія фотоапаратів», - розповів Вінниця.info Андрій Карпович.

Ближче до літа Карпович знайшов приміщення під оренду. Вільною була колишня «Пельменна» по вулиці Соборна.

«Приміщення поєднує у собі вже три епохи. Дореволюційну, адже було збудовано тоді. Радянську, адже «Пельменну» добре знали у Вінниці, як їдальню до початку 21 сторіччя. Ну, і вже епоха нашого сьогодення. Коли робив тут капітальний ремонт, спеціально залишив первозданними дві стінки з старовинною цеглою. Спеціально не зривав підлогу з радянською плиткою», - продовжив Карпович.  

Відремонтувати Андрій встиг першу частину орендованого ним приміщення.

«Є ще одна зала та кухня. А там, як виявилося, є східці у підземелля. Не встиг їх ще роздивитися. Бо був зайнятий ремонтом. Наступним етапом має стати вивчення цього підземелля», - інтригує Карпович.

Екскурсії у «Монокль» вже замовляють учні шкіл.

 

Вінниця.info

  Материалы по теме