Полная версия сайта Житомир Новости
 Винница Online
 / 

Скільки газу використовує Вінницька область і яка частка російського

Скільки газу використовує Вінницька область і яка частка російського

 Перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко 2 березня провів брифінг щодо ситуації в області у зв’язку зі зменшенням тиску газу в енергопостачальній системі України. Він повідомив скільки загалом блакитного палива споживає область і який відсоток російського газу.

«У Вінницькій області щодня споживається приблизно 5 млн. кубічних метрів газу. Із них 3 мільйони - заклади теплокомуненерго для обігріву шкіл, дитячих садочків, лікарень. Приблизно 1,5 млн. кубічних метрів газу споживає населення. 0,5 млн. кубічних метрів газу – промисловість. Заходи обмеження непопулярні, але на рівні держави це зрозумілий крок. Ряд електростанцій переходять на спалювання мазуту. Ладижинська ТЕС в своїй діяльності не використовує газ, вона працює на вугіллі, тому ми очікуємо на збільшення виробництва.

Україна не споживає російський газ для обігріву домогосподарств та бюджетних закладів. Російський газ часто використовується в промисловості. Щоб не зупиняти промисловість (виробництво хліба, продуктів харчування – ред.), ми водимо обмеження для закладів бюджетної сфери. Доля використання російського газу у Вінницькій області приблизно 15%», - зазначив А. Гижко.

Посадовець також повідомив, що Україна споживала реверсний газ, тому профільне Міністерство веде перемовини про постачання палива з Європи.

«Ми споживали реверсний газ, а не прямі поставки з Російської Федерації. Паралельно із заходами по обмеженню, Міністерство палива й енергетики веде перемовини з європейськими постачальниками і ми можемо споживати газ від угорських, румунських, норвезьких постачальників і в нас буде зростати доля не російського газу», - сказав посадовець.

Як відомо, в причиною введення надзвичайного стану є з дисбaлaнс в зaгaльному бaлaнсі нaшої держaви порядкa 15020 млн. куб м гaзу через невиконaння «Гaзпромом» своїх контрaктних зобов’язaнь перед «НAК «Нaфтогaз Укрaїни». 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» щодо компенсації за недопоставлені «Газпромом» обсяги газу для транзиту. За рішенням Стокгольмського арбітражу, «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу». 1 березня «Газпром» вирішив не постачати газ НАК «Нафтогаз України» за контрактом і повернув отриману передоплату.

В закладах освіти Вінниці, окрім дитсадків, навчання призупиняють. Людей просять зменшити споживання газу

Вiнниця.info

  Материалы по теме