Полная версия сайта Житомир Новости
 Город
 / 

Рівно 100 років тому Вінниця стала тимчасовою столицею Української Народної Республіки

Рівно 100 років тому Вінниця стала тимчасовою столицею Української Народної Республіки

 Сьогодні виповнюється 100 років з часу, коли Вінниця стала тимчасовою столицею Української Народної Республіки (2 лютого – 6 березня 1919 р.)

Про це повідомляє Центр історії Вінниці.

Вперше на державному рівні місто вшанувало ці події у 1996 році, коли 24 січня на фасаді готелю «Україна» було урочисто відкрито меморіальну дошку на честь Уряду Української Народної Республіки. Розміщення таблиці обрали невипадково – саме у стінах колишнього готелю «Савой» розміщувались кабінети очільників державних міністерств та відомств. Відкриття було приурочено до 75-ої річниці Акту Злуки.

Газета «Вінниччина» у той день писала:

«Дошку відкрито для увічнення пам’яті про перебування у місті над Бугом уряду УНР. Серед гостей урочистості – останній президент УНР в екзилі, голова Проводу Організації українських націоналістів та фундації Ольжича Микола Плав’юк, його заступник Павло Дорожинський та народний депутат України, голова Всеукраїнського товариства політв’язнів та репресованих Євген Пронюк.

Архієпископ Вінницький та Брацлавський УАПЦ Роман урочисто освятив меморіальну дошку. Торжества завершилися співом «Боже, єдиний, великий, нам Україну храни».

Фото: газета «Вінниччина», О.Бойко

Нагадаємо, що у Державному архіві Вінницької області показали документи присвячені 100-річчю української революції 1917-1920 років. Це універсали Центральної ради та документи діяльності українського Уряду у Вінниці, яка принаймні тричі була столицею Директорії.

Вiнниця.info

  Материалы по теме