Полная версия сайта Житомир Новости
 Винница Online
 / 

На Вінниччині перевізники вирішили з 1 липня відмінити пільговий проїзд. Їх самодіяльність обурила АТО-вців

На Вінниччині перевізники вирішили з 1 липня відмінити пільговий проїзд. Їх самодіяльність обурила АТО-вців

 Громадська спілка «Вінницька обласна об'єднана асоціація перевізників», які обслуговують в області міжміські маршрути, прийняла рішення про оплатне перевезення пільгової категорії громадян з 1 липня. Відповідні оголошення вони розмістили в автобусах 6 червня. Своє рішення, аргументують введенням монетизації пільг на проїзд.

Встановлення та нарахування пільг здійснюється на законодавчому рівні органами державної влади. Громадські організації не мають жодних юридичних підстав для прийняття рішення про відміну чи скасування пільг.

«Пільги ніхто не відміняв. Що стосується монетизації, то вона вводиться поступово, це не означає, що з 1 липня всім громадянам видаватимуть гроші. Постановою чітко прописано, що на місцях вирішують, чи переходять на монетизацію, чи працюють за старим механізмом. Відповідне рішення повинні затвердити місцеві ради. Якщо місцеві ради не приймають рішення по монетизації, вони працюють по старій системі відшкодування компенсацій», - зазначила Вiнниця.info в телефонному коментарі директор департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталія Заболотна.

АТО-вці, які також є пільговиками, обурені «рішенням» перевізників, тому з 1 липня контролюватимуть їх діяльність.

«Дані дії розглядаються, як самодіяльність якоїсь громадської організації та не має нічого спільного з державними соціальними гарантіями…

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ми маємо право на безкоштовний проїзд та наше право закріплене Конституцією України. 1 липня 2018 року проводимо громадський контроль за дотриманням вище вказаного закону.

При виявлені порушення викликаємо поліцію і складаємо протокол на водія транспортного засобу. Даний контроль проводимо групами УБД по 10 чоловік на одну маршрутку. Шляхом заходу у транспортний засіб і демонстрацією посвідчення УБД, інваліда війни при фіксації на камеру мобільного телефону…», - зазначено в дописі керівника відділу АТО Андрія Грачова на сторінці Фейсбук.

Вiнниця.info