Полная версия сайта Житомир Новости
 Общество
 / 

На Вінниччині хочуть збудувати завод з переробки сміття. Підготовчі роботи стартували, але люди проти

На Вінниччині хочуть збудувати завод з переробки сміття. Підготовчі роботи стартували, але люди проти

 Поблизу Людавки, на території колишньої військової частини, планують побудувати сміттєпереробний комплекс. Держаний акт на цю земельну ділянку Вінницька міська рада отримала ще в 2009 році, а у 2017-му завершили розробку проектно-кошторисної документації, яка пройшла державну експертизу і отримано дозвіл на початок будівництва. Йдеться в сюжеті телеканалу «ВІТА».

Однак частина жителів навколишніх сіл проти будівництва даного комплексу на відведених під проект землях. Переживають люди за екологію, мовляв, відходи забруднюватимуть ґрунтові води, водойми і криниці. Та й взагалі, мало вірять, що на ділянці зведуть завод.

«Якщо завод, то позиція позитивна. Якщо сміттєзвалище, то негативна», - говорить сільський голова Людавки Роман Пашковський.

Директор департаменту комунального господарства і благоустрою Володимир Ніценко пояснює, будівництво такого заводу справа не одного року – сюди ще потрібно привабити інвестора. Саме для цього слід виконати підготовчі роботи: облаштувати площадку для складування, площадка для збору і утилізації фільтрату, вагова, адмінбудівлі, дороги, освітлення, підводка води та інше.

Наразі на ділянці у майже 6 гектарів облаштовують полігон для складування відходів, які далі йтимуть на переробку.

Фахівці кажуть, найголовніше вимога інвестора – дотримання усіх екологічних норм, тому на полігоні планують застосувати найсучасніші технології. Майданчик для складування відходів застелять бентонітовими матами – це новітня технологія захисту ґрунтових вод – рідина не витікає навіть, якщо матеріал пошкодити. Стоки, що утворюватимуться після опадів, потраплятимуть до спеціально об лаштованої «лагуни».

Для їх збору буде влаштована дренажна система, як збиратиме їх у штучну водойму. Воду очищатимуть і тільки після цього повертатимуть на зрошення або інші потреби», - пояснює директор компанії-підрядника В’ячеслав Подолян.

Наявність чи відсутність забруднюючих речовин перевірятимуть за допомогою спеціальної спостережної свердловини. Ділянку для складування відходів не будуть використовувати до самого початку роботи заводу із переробки сміття.

Люди налаштовані рішуче. Кажуть, відстоюватимуть свою позицію й далі. Навіть хочуть, аби дану ділянку перевірили представники «Грінпісу».

Зазначимо, що з нового року вступила в дію норма закону, що забороняє проводити захоронення перероблених побутових відходів і стосується це всіх населених пунктів. 

Вiнниця.info

  Материалы по теме